10 Kasım 2012 Cumartesi

Hamilelikte 27. haftamız


27. haftamıza girdik oğlumla, neler yaptık bu zamana kadar...
Öncelikle hızla kilo almaya devam ettik, 60 kilo ile başladığım hamileliğim şuanda 74 kilo ile devam etmekte, kilo alımımı engelleyemiyorum,çok dikkat ediyorum aslında ekmek yemiyorum,pogaça kek börek yapmıyorum yememek için, makarnaya pilava yüklenmiyorum, bol salata bol yeşillik tüketiyorum, sütümü yoğurdumu peynirimi mutlaka yiyiyorum, her hafta mutlaka balık tüketiyorum, pekmez ceviz kuru üzüm kayısı ve bol meyve tüketiyorum ama yinede çok kilo alıyorum. 

Eşim yanımda yaptığın kaçamaklarıda yazsana diyor, gece 1de içtiğim 2 bardak bozayı, dün akşam 11de ciğköfteciye göndermemi, gece ekmek arası peynir zeytin domates yememi, misafir gelecek diye yaptığım etimek tatlısından 4 dilim yediğimi kastediyor galiba ;))))  O kadarda olsun canım ben iki canlıyım.......

10 gün önce kurban bayramında Eskişehir ve Ankaraya gidip babanne ve anannemizide gördük oğlumla, yolculukta bir sakınca olmadığını söyledi doktorum sadece 2-3 saatte bir durup 10 dk yürümeye çalış dedi.

Bayram şekerlerini, tatlılarını yedikten sonra geldiğimizde şeker yüklememiz vardı, sınır 145 olunca kesin 180 falan çıkar diye düşünüyordum, korktuğum gibi olmadı 110 çıktı sonucumuz.

Edirne Ekol hastanesinde devam ediyor kontrollerimiz, Allah  nasip ederse 30. hafta diger kontrolümüz....
2 yorum:

  1. Rabbim sağlıcakla kavuştursun canım :)

    YanıtlaSil
  2. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım..
    Sevgiler.

    YanıtlaSil